Dlaczego wideo konsultacje lekarskie cieszą się coraz większą popularnością?

Spis treści

Czas pandemii koronawirusa sprawił, że w różnych branżach zaczęto wykorzystywać innowacyjne możliwości technologiczne, dzięki którym niwelowane mogą być ograniczenia w zakresie oferowania produktów czy usług. Nie inaczej stało się w sektorze medycznym, kiedy przychodnie proponowały pacjentom tzw. teleporady i wideo konsultacje. Początkowe założenia przewidywały wdrożenie takich metod jedynie tymczasowo, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, dzisiaj wiadomo już na pewno, że nawyki związane z korzystaniem z usług lekarskich zmieniły się trwale. Chociaż placówki lecznicze przyjmują pacjentów w standardowym trybie, stacjonarnie, to jednak wciąż wiele osób wybiera opcję kontaktu z lekarzem zdalnie.

Brak konieczności oczekiwania w kolejce

Jak potwierdzają sami medycy, opcja wideo konsultacji lekarskich czy teleporad znacząco wpłynęła na liczbę pacjentów w tradycyjnych gabinetach. Dzięki temu czas oczekiwania na wizytę uległ skróceniu. Pacjent nie musi również pojawiać się w przychodni i czekać na przyjęcie przez lekarza, co wykazuje ogromną zaletę w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób. Nie ma też wątpliwości, że możliwość realizacji wizyty u lekarza, ale bez konieczności wychodzenia z domu to komfort, wygoda i oszczędność czasu dla pacjenta.

Wstępna konsultacja online

Co istotne, nowoczesne placówki medyczne, takie jak DP Med, udostępniają opcję realizacji wideo konsultacji z dowolnym specjalistą, nie tylko z tzw. lekarzem rodzinnym. Dzięki wstępnej diagnostyce możliwe jest wydanie skierowań na konkretne badania lub wypisanie recept na odpowiednie leki. Nie każdy przypadek chorobowy wymaga bezpośredniego kontaktu z lekarzem. W licznych przypadkach sprawdza się kontakt online, szczególnie jeśli stan zdrowotny nie pozwala na przeprowadzenie wizyty w sposób tradycyjny albo pacjentowi zaleca się, pozostanie w domu.

Oczywiście, warto mieć na uwadze, że wideo konsultacja nie zawsze jest wystarczająca, ale pozwala na szybki i sprawny kontakt z medykiem, który dobierze dla pacjenta indywidualny tok leczenia.

Polacy uwielbiają nowoczesne technologie

Czy wiesz, że to właśnie Polacy plasują się w czołówce, biorąc pod uwagę zainteresowanie nowatorskimi technologiami i ich wykorzystywaniem w ramach codziennego funkcjonowania, zestawiając wszystkich mieszkańców całej Unii Europejskiej? Chętnie korzystamy z bankowości mobilnej i usług oferowanych przez branżę e-commerce. Jesteśmy coraz bardziej wymagający, a znając innowacyjne możliwości, nie chcemy już korzystać z tych tradycyjnych, które powoli odchodzą do lamusa.

Ponadto, życie w ciągłym biegu i nadmiar obowiązków sprawiają, że nie zawsze mamy po prostu czas na odwiedzenie przychodni. Doceniamy fakt, że konsultacja ze specjalistą może odbyć się za pośrednictwem internetowego łącza i to bez względu na naszą lokalizację. Nie lubimy tracić czasu, żądamy też realizacji usług natychmiast i przy zachowaniu najwyższej jakości oraz komfortu.

redakcja

redakcja

Bądź na bieżąco

Artykuły, które mogą Cię zainteresować