Powiększanie piersi implantami – czy można uzyskać naturalne efekty?

Spis treści

Powiększanie piersi to zabieg chirurgii plastycznej, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz rzadziej już kojarzony jest też z efektem sztuczności. Precyzyjnie dobrane do sylwetki implanty piersiowe wyglądają bardzo naturalnie. Chirurg plastyczny kieruje się bowiem nie tylko wielkością, ale też efektem końcowym zabiegu i bezpieczeństwem pacjentki.

Jakie są metody powiększania piersi?

W ofertach gabinetów medycyny estetycznej spotkamy się z różnymi metodami ujędrniania czy powiększania biustu. Coraz popularniejsze stają się na przykład zabiegi przeszczepu tkanki tłuszczowej do gruczołów piersiowych. Jednak efekty tych zabiegów nie są tak spektakularne, jak powiększanie piersi implantami, dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Celem tego zabiegu jest nadanie biustowi większej objętości lub nowego kształtu. Z zabiegu najczęściej korzystają panie, które są niezadowolone z wielkości piersi. Szczególnym wskazaniem do przeprowadzenia plastyki piersi jest ich niedorozwój anatomiczny oraz zanik gruczołu piersiowego.

Jak się umieszcza implanty piersiowe?

Implanty piersiowe to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Substancje te są zupełnie neutralne i nieszkodliwe dla organizmu ludzkiego, co zapewnia bezpieczny przebieg zabiegu. Implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi, a efekt końcowy powiększania piersi wygląda estetycznie i naturalnie.

Zazwyczaj to lekarz decyduje o tym, jakie implanty będą najlepsze dla danej budowy anatomicznej. Po dokładnym wywiadzie i poznaniu preferencji oraz oczekiwań pacjentki, chirurg plastyk podejmuje decyzję o wyborze rodzaju implantów oraz umiejscowieniu cięć. Wpływ na to mają oczekiwania pacjentki, ale także jej budowa ciała oraz kształt i wielkość biustu przed zabiegiem.

Chirurgiczna korekta piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa około dwóch godzin. Możliwe jest wszczepienie implantów piersiowych na trzy sposoby, czyli:

  • pod gruczoł piersiowy, 
  • pod mięsień piersiowy,
  • w sposób mieszany – metoda, która łączy oba te sposoby. 

Chirurg bardzo precyzyjne i dokładne wymierza przestrzeń, w której zamierza umieścić implant, ponieważ to od tego zależy udany efekt powiększania piersi. Następnie zamyka krwawiące naczynka i zakłada szwy. Po zabiegu konieczna jest dwudniowa hospitalizacja.

Efekty operacji plastycznej biustu

Efekty wszczepienia implantów piersiowych w dużej mierze zależą od stosowania się do zaleceń po zabiegu. Przez okres miesiąca po zabiegu nosi się specjalny biustonosz uciskowy, który wspomaga gojenie i uzyskanie prawidłowego kształtu piersi. Należy spożywać około 2 litrów wody dziennie, stosować zdrową dietę, zrezygnować z palenia papierosów, a po okresie rekonwalescencji najlepiej prowadzić aktywny trybu życia.

Dzięki temu, że nowoczesne implanty doskonale imitują naturalną tkankę, efekt końcowy powiększania biustu wygląda niezwykle estetycznie i naturalnie. Piersi po powiększaniu implantami stają się większe, pełniejsze i bardziej kształtne, a do tego poprawia się ich jędrność.

Zabieg jest w pełni skuteczny, a efekty utrzymują się długotrwale. Trzeba jednak mieć na uwadze, że powiększanie piersi to poważna operacja, która wymaga hospitalizacji i kilkutygodniowej rekonwalescencji. Pierwsze efekty estetyczne operacji plastycznej biustu widoczne są po około 3 miesiącach, gdy znika obrzęk. Natomiast optymalne rezultaty pojawiają się wraz z ostatecznym ukształtowaniem się implantów, co następuje po około roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów chirurgii plastycznej, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

redakcja

redakcja