Ekologiczne kaszki dla całej rodziny – jak wybierać kaszki z dobrym składem?

Spis treści

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, rozszerzane diety powinno rozpocząć się nie wcześniej niż po ukończeniu 6. miesiąca życia. Kaszki mogą stanowić pożywne śniadanie dla całej rodziny, jak również dla osób dorosłych. Aby tak było, należy wybierać kaszki ekologiczne z dobrym składem. Poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym z łatwością wybierzesz kaszkę nie tylko smaczną, ale również pełnowartościową i zdrową.

Kaszki bez cukru

Niestety, większość dostępnych na rynku kaszek zawiera nie tylko cukier, ale również inne substancje słodzące, konserwanty i barwniki. Nie jest to dobry skład. Priorytetem podczas wyboru dobrej kaszki dla całej rodziny jest czytanie etykiety ze składem, która jest obowiązkowym elementem na każdym opakowaniu.

W składzie kaszki nie powinien znaleźć się biały cukier ani jego pochodne, w tym słodziki. Zamiast nich świetnym wyborem będą kaszki z zawartością wanilii burbońskiej albo z liofilizowanymi owocami, które dodadzą jej słodkiego smaku, ale jednocześnie będą optymalnie zdrowe.

Kaszki naturalne, czyli jakie?

Najlepiej sięgać po kaszki ekologiczne. To takie, których każdy składnik pochodzi z upraw ekologicznych, a producent potwierdza ten fakt właściwymi certyfikatami jakości. Podstawą dobrej kaszki powinny być produkty zbożowe, jak proso, owies czy gryka. Renomowani producenci nie komponują ich z dodatkiem białej pszenicy, kukurydzy ani ryżu. Im mniej składników zawiera kaszka, tym jest zdrowsza. Oczywiście może to być kompozycja różnych składników, na przykład BIO Kaszka z 4 Zbóż czy BIO Kaszka Jaglano-Gryczana z Amarantusem, natomiast wszystkie składniki muszą być pochodzenia roślinnego z upraw, na których nie korzysta się z chemicznych pestycydów i innych środków toksycznych.

Kaszka w pełni naturalna, to również taka, która nie została wcześniej poddana obróbce termicznej. Przykładem mogą być kaszki z glutenem od Helpa, które są surowym produktem do gotowania. Im mniej są przetworzone, tym zawierają więcej naturalnych witamin i minerałów.

Gdzie kupować kaszki z dobrym składem?

Chociaż wybór kaszek dla całej rodziny jest na rynku duży, to jednak te z naprawdę dobrym składem oferowane są w znacznie mniejszej ilości. Skład bez konserwantów wcale nie musi oznaczać braku zawartości cukru, zaś kaszki reklamowane jako te bez cukru nie zawsze są ekologiczne. Warto zaznaczyć, że dostępność produktów spożywczych z naprawdę dobrym składem znacznie zwiększyła się, jeśli uwzględni się branżę e-commerce. To właśnie e-sklepy oferują dzisiaj największy wybór jakościowych produktów, które spełniają wszelkie wymagania świadomych klientów. Większość producentów oferujących ekologiczne kaszki dla całej rodziny bez zawartości cukru i chemicznych substancji, prowadzi własne sklepy online, w których tego rodzaju produkty można zamawiać przez internet bezpośrednio. Jest to zresztą doskonały sposób na zakupy o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Zakupy w sieci pozwalają też dokładnie poznać produkt, ponieważ przy każdym z nich zamieszczony jest szczegółowy opis wraz ze składem czy sposobem spożycia.

redakcja

redakcja

Bądź na bieżąco

Artykuły, które mogą Cię zainteresować