Loteria szczepionkowa – co można wygrać? Jak i kiedy się zapisać?

Spis treści

Chcąc przekonać Polaków do szczepień przeciwko wirusowi Covid-19, rządzący zorganizowali Loterię Szczepionkową, która rozpocznie się 1 lipca 2021 roku. W ramach tej promocji można wygrać ciekawe gadżety, między innymi hulajnogi, pieniądze, a nawet samochód. Loteria Narodowego Programu Szczepień dostępna jest dla osób w pełni zaszczepionych, które wyrażą chęć uczestnictwa w niej. Zobaczmy, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w loterii szczepionkowej.

Kto może wziąć udział w loterii szczepionkowej?

CIR podaje, iż w loterii szczepionkowej mogą wziąć udział wszystkie osoby w pełni zaszczepione, które ukończyły 18 lat.

Jako w pełni zaszczepionych traktuje się osoby, które przyjęły po dwie dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub AstraZeneki, lub jedną dawkę szczepionki Johnson&Johnson. Co więcej, od podania ostatniej dawki muszą minąć dwa tygodnie.

Od kiedy można zapisywać się na loterię szczepionkową?

W specjalnym komunikacie CIR pojawiła się informacja, że Loteria Narodowego Programu Szczepień rozpocznie się 1 lipca. Natomiast rejestrować się do loterii można do 30 września 2021 roku.

Jak się zapisać na loterię szczepionkową?

Przyjęcie drugiej dawki szczepionki nie kwalifikuje nas automatycznie do udziału w loterii. Chcąc mieć nadzieję na nagrody, należy najpierw się zapisać. Jak to zrobić? Sposobów jest kilka:

  • wykonujemy telefon pod bezpłatną infolinię 989;
  • rejestrujemy się przez portal pacjent.gov.pl;
  • wysyłamy SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880-333-333;
  • zapisujemy się bezpośrednio w pobliskim punkcie szczepień.

Więcej informacji na temat tego, jak zapisać się na Loterię Programu Szczepień, znaleźć można na oficjalnej stronie: www.gov.pl/szczepimysie.

Nagrody – co można wygrać w loterii szczepionkowej?

W ramach loterii Narodowego Programu Szczepień przygotowano różne rodzaje nagród. Pierwszym z nich będą tzw. nagrody natychmiastowe, czyli takie, które można wygrać codziennie. Wśród nich znajdują się głównie nagrody pieniężne o wartości 200 zł, przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł, przyznawane co 2 tys. osobie.

Drugi rodzaj to nagrody tygodniowe, których losowanie odbywać się będzie w każdą środę. Tutaj do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

W trakcie trwania loterii szczepionkowej odbędą się także trzy losowania nagród miesięcznych, a wśród nich 6 nagród pieniężnych o wysokości 100 tys. zł oraz 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Finał loterii Narodowego Programu Szczepień – jakie są nagrody finałowe?

Zakończenie rejestracji nastąpi 6 października. Po tym terminie, gdy już wszyscy zainteresowani będą zapisani – nastąpi losowanie nagród finałowych, czyli 2 nagród o wysokości 1 mln złotych oraz 2 samochodów osobowych Toyota C-HR.

redakcja

redakcja